Domov|PC zostavy|Servis pre firmy|Ponuka internetového pripojenia|ESET - predaj|Blog|Enviro|Kontakt|
Opravy notebookov opravy PC opravy počítačov opravy tabletov opravy smartfónov
Registračné pokladnice fiskálne tlačiarne POS systémy
4G Internet od Swanu
Opravy smartfónov, opravy tabletov, opravy mobilov
freesat
Renovácie atramentových náplní a nové lacné tonery
binari logo
IT SERVIS
instagram binari

0902 670 922

Dnes má meniny . Blahoželáme.Skúste pomoc na diaľku

Ako efektívne vytvoriť fiskálny daňový doklad?

legislatíva

Na začiatok treba napísať, že podľa zákona musí každý obchodník (po novom aj lekár, právnik, opravár,...) vydávať pri prijatí hotovosti daňový doklad, ktorý môže vytvoriť - vytlačiť len na zariadení, ktoré je certifikované a povolené na používanie v slovenskej republike.
Možností je viacero a my si ich teraz priblížime.

Registračná pokladnica

Euro-50TE

Najrozšírenejším zariadením na vydávanie fiskálnych daňových dokladov na slovensku je určite klasická ERP - elektronická registračná pokladnica. ERP sú najrozšírenejšie hlavne kvôli svojej cenovej dostupnosti, jednoduchosti v ovládaní a prenostiteľnosti.

Po kúpe ERP si ju zaregistrujete na finančnej správe (daňovom úrade), my Vám ju naprogramujeme, ukážeme ako ju obsluhovať a môžete predávať. V pokladnici je následne treba dopĺňať len pokladničné pásky. Atrament ani iné náplne sa do ERP nekupujú, pretože využívajú termo tlačiareň. Pozor na lacné pásky z papiernictiev a nákupných reťazcov, tieto pásky su väčšinou lacné kvôli ich nižšej kvalite, a preto rýchlo vyblednú. Údaje vytlačené na páske by mali byť čitateľné podľa zákona po dobu 6 rokov.

Špecializujeme sa a zároveň sme autorizovaný predjca značiek ELCOM (slovenský výrobca), QUORION (nemecký výrobca), DATECS (bulharský výrobca).

Fiskálna tlačiareň

Fiskálne tlačiarne, dokážu oveľa rýchlejšie tlačiť ako elektornické registračné pokladnice, väčšinou sú určené pre širšie pásky (87 mm, je možné používať dlhé názvy položiek PLU) a majú veľký externý displej pre zákazníka.

Fiskálna tlačiareň

Avšak fiskálna tlačiareň sama o sebe je len tlačiarňou a teda k jej plnohodnotnému používaniu potrebujete zdroj informácií. Zdrojom sa myslí počitať (notebook alebo tablet), na ktorom je nainštalovaný plnohodnotný softvér. My našim zákazníkom vykonávame inštalácie v kombinácii s programom MK-soft. Tento program sa nainštaluje do počítača, nastavia sa v ňom všetky parametre Vašej spoločnosti a môžete blokovať.

Takýto spôsob predaja Vám odomkne úplne iný rozmer ako klasická registračná pokladnice. Viete si evidovať sklad, čo je výhodné nie je len pre Váš prehľad, ale aj znižujete riziko krádeží od vlastných zamestnancov (už v niekoľkých prípadoch nám toto potvrdili naši zákazníci). Ďalšímy vymoženosťami sú evidencie faktúr, opravy, CRM aktivity, tlačiť cenovky na tovar, vytvárať cenové ponuky, evidencia liehu SBL pre colný úrad, v ponuke je aj správa hotela.

Blokovanie samotné prebiehe prostredníctvom prehľadnej obrazovky. Už si nemusíte viac pamätať čísla položiek PLU ako na klasickej registračnej pokladnici, stačí len zadať názov tovaru. Po predaji sa Vám tovar odpočíta zo skladu. Každý deň, mesiac, kvartál si viete robiť prehľady predaja, marží, atď. Pod správou budete mať reklamácie, aktuálne prebiehajúce opravy, stav skladu, výplatné pásky, atď.

POS systém

Pos systém

POS systém je v podstate veľmi šikovný, kompaktný a odolný počítač. POS systémy sa vyznačujú svojou nízkou spotrebou elektrickej energie, škálovatelnosťou a kompaktnosťou. Odolnosť voči poliatiu je tiež veľmi užitočná vlastnosť.

POS systém je Váš šikovný počítač, ktorý sa tak ľahko nepokazí ako klasické počítače. Stačí si už len vybrať ten správny program na blokovanie. My odporúčame program MK-soft.

Virtuálna pokladnica

Ak chcete používať virtuálna registračnú pokladnicu, tak sa musíte zaregistrovať na finančnej správe, ktorá Vás usmerní. Podľa zákona nesmie VRP používať podnikateľský subjekt, ktorý mesačne vytvorí viac ako 1000 účteniek.

Pri využívaní VRP musíte mať vždy dostupné internetové pripojenie, funkčný počítač (notebook, tablet, smartfón) a tlačiareň. Aj keď si veľa podnikateľských subjektov myslí, že VRP je lacné riešenie oproti klasickým pokladniciam, nie je to úplne pravda, pozrite si výpočet nákladov na prevádzku VRP. Nevýhodou VRP je naviazanie na tlačiareň, klasické tlačiarne stoja cca 50€, sú veľké a vyžadujú neustáli prísun elektrickej enrgie. Predávajú sa aj prenosné tlačiarne na batériu, avšak tu sa dostávame na sumu, ktorá sa neoplatí.
Veľa zákazníkov odrádza aj fakt, že každý blok je ihneď zaevidovaný na finančnej správe.

Virtuálna pokaldnica